error: Upozornenie: Obrázky sú chránené proti stiahnutiu.

Bulharsko

O projekte

Bulharsko

Využite skvelú investičnú príležitosť na jednom z najznámejších a najpopulárnejších letovísk v Bulharsku, na Slnečnom pobreží.

 

Na križovatke medzi Európou a Orientom je Bulharsko príťažlivé nielen svojou bohatou históriou, datujúcou sa už od roku 681, ale aj zaujímavou slovansko-balkánskou kultúrou. Malé a útulné rodinné reštaurácie sa striedajú s rušnými kokteil barmi a diskotékami a spoločenský ruch môžete kedykoľvek vymeniť za romantickú prechádzku v tichých úzkych uličkách. Nenechajte si ujsť príležitosť ochutnať tradičnú domácu kuchyňu so zábavou pri živej hudbe. Budete milo prekvapení typickou balkánskou pohostinnosťou ako aj možnosťou navštíviť veľa pamiatok a kultúrnych podujatí. Jednou z najväčších výhod sú nízke ceny a možnosť dorozumenia sa..

Slnečné pobrežie

Moderné letovisko sa nachádza vedľa starej časti mesta Nesebar, približne 35 km severne od Burgasu. Je to najväčšie a najpopulárnejšie letovisko v krajine, ktoré svojim návštevníkom ponúka možnosť vybrať si z pestrej palety vodných športov, navštíviť vodný park s atrakciami, zahrať si plážový volejbal alebo si požičať bicykel a vybrať sa na výlet do blízkeho okolia. Piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom je dlhá takmer 8 kilometrov a je držiteľom medzinárodného ocenenia „Modrá zástava“ za čistotu mora, pláže aj prírodného prostredia. V stredisku je rušná pobrežná promenáda s množstvom reštaurácií ponúkajúcich bulharskú či medzinárodnú kuchyňu, bary, kaviarne a diskotéky, v ktorých sa môžete zabaviť do neskorých večerných hodín. Transfer z letiska v Burgase na Slnečné pobrežie trvá cca 30 min

Čo ponúkame?

Naša realitná kancelária v spolupráci s bulharským partnerom, ponúka predaj apartmánov v najznámejšom a najnavštevovanejšom letovisku Slnečné pobrežie, ako i v susediacom letovisku Sveti Vlas. V Bulharsku sa dajú i napriek rastúcemu trendu cien ešte stále zakúpiť zaujímavé nehnuteľnosti v atraktívnych cenách. Výhodou takejto investície, okrem toho, že získate výborné miesto na prímorský relax, vaše peniaze sa okamžite zhodnocujú, keďže cena nehnuteľností v posledných rokoch medziročne kontinuálne rastie cca 15% i viac. V r.2024, Bulhari budú prechádzať na Euro a očakáva sa ďalší signifikantný nárast cien.
Apartmán môžete v prípade záujmu i prenajímať, čím si viete zabezpečiť slušné financie (prenájom cca 50-100 Euro/apartmán/noc –podľa jeho atraktivity),takže pri prenajme napr. 70 nocí zo 110 nocí sezóny, získate príjem od 3500 až do 7000Euro,pričom po odrátaní nákladov spojených s nájmom (cca do 1000Euro /70 nocí),vám zostane nezanedbateľná hotovosť. Letovisko je v sezóne plné a záujem o prenájmy apartmánov je veľký.
Aktuálne nastáva veľký boom v nákupe apartmánov, hlavne zo strany Čechov, Slovákov, Poliakov, Nemcov…
Okrem aktuálnej ponuky na našej stránke, Vám vieme vyhľadať nehnuteľnosť i podľa Vašich požiadaviek a predstáv.
V prípade záujmu nás kontaktujte na t.č. +421 948 018 505. Radi sa s Vami stretneme a dohodneme ďalší spoločný postup, ktorý okrem podrobnej špecifikácie nehnuteľnosti,
zahŕňa následne zorganizovanie jej obhliadky ,či už fyzickej, alebo video obhliadky, ako i celý administratívno legislatívny proces v Bulharsku, až do momentu obdržania listu vlastníctva.

Lokalita

Postup pri nadobudnutí nehnuteľnosti?

Krok 1

Zaujme Vás niektorá z ponúkaných nehnuteľností, resp. sme Vám vyhľadali apartmán podľa Vašich predstáv. Viete koľko apartmán stojí, viete koľko Vás budú stať poplatky súvisiace s nadobudnutím vlastníctva(advokát, notár, preklady, daň…), viete aké budú cca ročné náklady na jeho prevádzku.

 

Koľko Vás nehnuteľnosť bude vo finále stáť, si vypočítate nasledovne:

 

Krok 2

Rozhodnete sa pre jeho kúpu ,čo bude nasledovať:

 

 1. v našej realitnej kancelárii uzatvoríme spoločne zmluvu o  sprostredkovaní predaja.
 2. dohodneme obhliadku nehnuteľnosti fyzickú priamo  v Bulharsku alebo  môžete   využiť virtuálnu obhliadku, pokiaľ Vám bude k rozhodnutiu postačovať.
 3. pred vycestovaním do Bulharska, naša kancelária zorganizuje všetko potrebné
  – dohodneme nášho partnera ,ktorý zabezpečí všetko potrebné( transfer z    letiska   na jeho náklady, odporučí Vám výhodné  ubytovanie počas Vášho   pobytu, pripraví a zrealizuje obhliadku nehnuteľnosti )
 4. ak sa definitívne rozhodnete pristúpiť ku kúpe nehnuteľnosti, postup je  nasledovný:
  – odporúčame v spolupráci s našim bulharským partnerom, založiť si v bulharskej banke účet (užitočná vec pri finálnej finančnej transakcii ,i do budúcna…)
  – zložíte u nás sprostredkovateľskú províziu vo výške 3% z ceny nehnuteľnosti ktorú uložíme do notárskej úschovy
  – na základe rezervačnej zmluvy ,ktorú Vám zašle  bulharský advokát(osoba, ktorá garantuje pre Vás  bezpečnosť a legálnosť celej transakcie)  ,zašlete zálohu na kúpu nehnuteľnosti vo výške 3000Euro  tomuto spolupracujúcemu advokátovi. Týmto momentom nastala záväzná rezervácia  nehnuteľnosti pre Vás

POZOR! Pokiaľ sa z nejakých dôvodov neskôr rozhodnete odstúpiť od kúpy, táto záloha v plnej výške prepadá v prospech bulharskej strany. Rovnako prepadne i 500Euro zo sumy v notárskej úschove na Slovensku. Zvyšná suma Vám bude vrátená.
Pokiaľ by bola transakcia zrušená zo strany predávajúceho, záloha na kúpu ,ako i suma v notárskej úschove Vám bude plne vrátená.

Krok 3

Finálny proces kúpy:
– v Bulharsku budú prebiehať zo strany advokáta všetky potrebné úkony k zrealizovaniu kúpno-predajnej transakcie. Štandardne to trvá 4-6 týždňov. V momente keď bude všetko potrebné nachystané, advokát zašle informáciu o možnosti pristúpiť k finalizácii obchodu
– naša realitná kancelária v spolupráci s bulharským partnerom pripraví všetko potrebné k tomuto kroku:

 1. dohodne s bulharským partnerom termín realizácie obchodu
 2. bulharský partner zabezpečí na tento termín advokáta, notára, skoordinuje
 3. potrebné úkony v banke
 4. k urýchleniu transakcie bude potrebné previesť financie ku kúpe zo slovenského účtu na Váš účet v bulharskej banke
 5. v hotovosti je potrebné si vziať sumu v hodnote 6% z kúpnej ceny, ktorá bude vyplatená v advokátskej kancelárii advokátovi
 6. vycestujete do Bulharska(transfér z letiska, ubytovanie ,ako predtým…)

Krok 4

Deň transkacie:
(bude Vás sprevádzať a koordinovať celý proces náš bulharský  partner):

– v advokátskej kancelárii podpíšete kúpno- predajnú zmluvu a odovzdáte advokátovi cash sumu na spomínané poplatky.
– od advokáta sa presuniete do banky a prevediete požadovanú sumu na účet predávajúceho
– v momente, keď predávajúci potvrdí obdržanie peňazí na účet presuniete sa s našim partnerom a advokátom k notárovi, ktorý odobrí finálne transakciu
a zabezpečí zmenu vlastníka nehnuteľnosti. Obdržíte provizórny list vlastníctva .
– náš bulharský partner(prípadne majiteľ nehnuteľnosti, pokiaľ je osobne
prítomný…),Vám kompletne odovzdajú nehnuteľnosť, ktorú môžete oficiálne od tohto momentu užívať.
– cca do 3 týždňov obdržíte oficiálny list vlastníctva a budete zaregistrovaný do bulharského daňového systému pod svojim ID.
– potom Vás bude čakať ešte uzatvorenie zmluvy so správcom apartmánového komplexu, resp. rezortu, kde bude nadefinované ,čo všetko pre Vás správca počas roka bude zabezpečovať, či priamo on bude v prípade Vášho záujmu, apartmán prenajímať a aké poplatky z toho budú pre Vás vyplývať

Využite zaujímavú investičnú príležitosť k :

Svoj zámer a reálne skúsenosti , Vám umožníme konzultovať i s aktuálnymi vlastníkmi apartmánov zo Slovenska.

Vzhľadom na veľký záujem, ponuka sa postupne zužuje a ceny rastú, takže odporúčame zmapovať si možnosti  vs Vaše predstavy čím skôr !

Potrebujete pomôcť s predajom nehnuteľnosti?

Náš partner

Scroll to Top